Griffith 0.9.7 - en to ps translation catalogue (181 entries)

en:  min
ps:  لږه

en:  movie(s)
ps:  فلمونه

en:  movie(s) in collection.
ps:  په ټولګه کې فلمونه

en:  movie(s) loaned.
ps:  فلمونه پور شوي

en:  on
ps:  روښانه

en: Add a new movie
ps: نوی فلم اضافه کول

en: All files
ps: ټولې دوتنې

en: Are you sure you want to create a new database?
    You will lose ALL your current data!
ps: آیا تاسو ډاډمن یاست چې یو نوی معلوماتي بانک جوړ کړئ؟
    کیدای شي تاسو خپله اوسنۍ منځپانګه له لاسه ورکړئ

en: Are you sure you want to delete this movie?
ps: آیا تاسو ډاډمن یاست چې دا فلم له منځه یوسئ؟

en: Are you sure you want to delete this poster?
ps: غواړئ داخبرتیا له منځه یوسئ؟

en: Are you sure you want to mix?
    Your current movie collection will be mixed with a backup.
    You can't undo this operation.
ps: آیا تاسو ډاډه یاست چې سره ګډ کړی؟
    کیدای شي ستاسو د فلم دا ټولګه له یوه ملاتړ سره ګډ شي
    تاسو نشئ کولای چې دا چارې بیرته راولئ

en: Are you sure you want to restore?
    Your current movie collection will be replaced.
    You can't undo this operation.
ps: آیا تاسو ډاډه یاست چې بیرته لمړني حالت ته واوړئ؟
     امکان لري ستاسو همدا فلم بدل شي
    تاسو نشئ کولای چې دا چارې بیرته راولئ

en: Backup function is available only for SQLite engine for now
ps: د همدا اوس لپاره د شاتړ کړنه یواځې د SQLite لپاره شته ده

en: Backup has been created
ps: شاتړ جوړ شو

en: Backup restored
ps: شاتړ بیرته زیرمه شو

en: Black and White
ps: تور او سپین

en: Brazilian Portuguese
ps: برازیلایی پرتګالي

en: Bulgarian
ps: بلګريايي

en: Can't read backup file
ps: شاتړ فایل نشي لوستلای

en: Cancel
ps: بندول

en: Cannot connect to database.
    Falling back to SQLite.
ps: له توکبنسټ سره نشي وصلیدای:SQLite ته بیرته ولاړ شئ

en: Cast
ps: غورځول،توږل، شمیرل

en: Catalan
ps: کېټېلېن

en: Channels
ps: لارې،کانال،د رادیويي ارتباط څپې

en: Classification
ps: ډلونه

en: Codec
ps: کوډکه

en: Collection
ps: ټولګه

en: Color
ps: رنګ

en: Column "%s" is not unique
ps: %s ستن یکړ دی

en: Condition
ps: شرط

en: Connection error
ps: د اریکې تیروتنه

en: Connection timed out
ps: د اړیکو وخت پای ته ورسید

en: Contributors:
ps: :ګډونوالان

en: Country
ps: هیواد

en: Czech
ps: چېک

en: Damaged
ps: وران شوی

en: Danish
ps: ډېنېش

en: Database connection failed.
ps: توکبنسټ اړیکه ناکامه شوه

en: Define here the PDF reader you want to use within Griffith. Popular choices are xpdf, gpdf, evince or kpdf. Make sure you have this program installed and working first.
ps: دلته هغه PDF لوستونکی وټاکئ کوم چې تاسو یې د ګریفید د ننه کاروئ. مشهورې ټاکنې xpadf,gpdf او یا kpdaf دي. لمړی ځان ډاډه کړئ چې دا پوستکالي لګول شوي

en: Dictionary not available. Spellcheck will be disabled.
ps: نوملړ نشته:لیکدود چک ناتوانه شوی

en: Director
ps: مشر،مدیر،رییس،اداره کوونکی،لارښود

en: Discs
ps: ټیکلۍ

en: Do you want to loan whole collection?
ps: غواړئ چې ټوله ټولګه پور کړئ؟

en: Do you want to use this poster instead?
ps: آیا تاسو غواړئ دهغه په ځای دا خبرتیا وکاروئ

en: Dual Side, Dual Layer
ps: غبرګ اړخ، غبرګ پوړ

en: Dual Side, Single Layer
ps: غبرګ اړخ،یوازې پوړ

en: Dutch
ps: هالنډي

en: E-mail
ps: برېښنالیک

en: E-mail sent sucessfuly
ps: بریښنالیک په بریاليتوب سره  ولیږل شو

en: Edit movie
ps: د فلم بیا سمول

en: English
ps: انګريزي

en: Error creating backup
ps: د شاتړ د پنځونې تیروتنه

en: Error sending e-mail: %s
ps: د بریښنالیک د لیږد تیروتنه :%s

en: Estonian
ps: حبشي

en: Excellent
ps: غوره،ډیر ښه، عالي

en: Fair
ps: وړ،پوره،ښکلی

en: Favourite
ps: غوره، د خوښې،په زړه پورې

en: Fetching data
ps: سرته رسیدونکې اومتوک

en: Fetching poster
ps: د راوړلو خبرتیا ،د خرڅولو خبرتیا

en: File exists. Do you want to overwrite it?
ps: فایل شته دی. غواړئ چې له سره یې ولیکئ؟

en: Filter activated. Showing only loaned movies.
ps: چاڼ چارند شو:یواځې هغه فلمونه ښودل کیږي کوم چې پور شوي

en: Filter activated. Showing only movies from collection: %s
ps: چاڼ چارند شو:یواځې له %sټولګې څخه فلمونه ښودل کیږي

en: Filter activated. Showing only movies from volume: %s
ps: چاڼ چارند شو:له %s ډکون څخه فلمونه ښودل کیږي

en: Filter activated. Showing only not seen movies.
ps: چاڼ چارند شو:هغه فلمونه ښودل کیږي کوم چې نه دي لیدل شوي

en: French
ps: فرانسوي

en: Genre
ps: نوږ

en: German
ps: الماني

en: Good
ps: ښه

en: Greek
ps: یوناني

en: Griffith is a film collection manager.
ps: ګریفید د فلم د ټولګې یو سمبالګر دی

en: Griffith will now convert your database to the new format. This can take several minutes if you have a large database.
ps: Griffith به اوس ستاسو معلوماتي بانک نوې بڼې ته واړوي. دا به څو دقیقې ونیسي که چیرې تاسو لوی معلوماتي بانک ولرئ

en: Here you can define the desired language to use while spell checking some fields. Use you locale setting. For example, to use european portuguese spell checking enter 'pt'
ps: دلته تاسوکولای شئ چې د ځینو برخو د لیکدود د چک کولو لپاره خپله ژبه وټاکئ. خپل سیمه ایز امستنې وکاروئ. د بیلګې په توګه ، که غواړئ اروپايي پرتګالي د لیکدود د چک کولو لپاره وکاروئ نو pt د ننه کړئ

en: Here you can define the smtp server port to use. If you want to use your gmail account service to send e-mails, try to enter '587' here. Default (and the most common one) is '25'
ps: دلته تاسو کولای شئ چې د SMTP سرور درشل وټاکئ. که چیرې د بریښنالیک د لیږلو لپاره خپل gmail ګډون کاروئ نو هڅه وکړئ تر څو ۵۸۷ دلته د ننه کړئ.تلواله او ډیر عام ۲۵ دی

en: Hi, %s!
    
    Just to remind you
ps: سلام،%s

en: Hungarian
ps: هنګريايي

en: Image
ps: انځور

en: Image has been updated
ps: انځور نوی شو

en: Image not valid.
ps: انځور سم نه دی

en: Images
ps: انځورونه

en: Indonesian
ps: اندونیزیایي

en: Italian
ps: ایټالوي

en: Japanese
ps: جاپاني

en: Korean
ps: کوريايي

en: Language
ps: ژبه

en: Language:
ps: ژبه:

en: Last added
ps: وروستی اضافه شوی

en: Last chance!
    Do you confirm that you want
    to lose your current data?
ps: آیا تاسو دا تاییدوئ تر څو خپل اوسني معلومات له لاسه ورکړئ؟

en: Layers
ps: پوړ

en: Loan Date
ps: د پور نیټه

en: Loaned
ps: پور شوی

en: Loaned To
ps: پوری شوی دی

en: Mail could not be sent. Please check e-mail preferences.
ps: کیدای شي بريښنالیک نه وي استول شوی، مهرباني وکړئ او د بريښنالیک لمړیتوب چک کړئ

en: Main Authors
ps: اصلي جوړوونکی،پیل کوونکی، لیکونکی

en: Medium
ps: منځنی

en: Mixed
ps: ګډ شوی

en: Movie information has been updated
ps: د فلم معلومات نوي شول

en: Movie loan reminder
ps: د فلم د پور وریادی

en: Movie loaned
ps: فلم پور شوی وو

en: Movie not loaned
ps: فلم نه دی پور شوی

en: Movie with that title already exists, are you sure you want to add?
ps: په دې سرلیک فلم شته دی،ډاډه یاست تر څو دا فلم اضافه کړی؟

en: Name
ps: نوم

en: No movie found
ps: کوم فلم ونه موندل شو

en: No person is defined yet.
ps: تر اوسه کوم کس نه دی معلوم شوی

en: No posters found for this movie.
ps: د دې فلم لپاره کومې څرګندونې ونه موندل شوې

en: No results
ps: بې پایلې

en: Norwegian Bokmal
ps: ناروېجېن باکمل

en: Notes
ps: یادښتونه

en: Number
ps: شمیره،عدد، ګڼه

en: Occitan
ps: اوسېټېن

en: Official site
ps: رسمي ځای

en: Old DB conversion: please install pysqlite legacy (v1.0)
ps: د زاړه DB  اړول: مهرباني وکړئ pysqlite legacy (v1.0) ولګوئ

en: Original Title
ps: اصلي سرلیک

en: Pashto
ps: پښتو

en: Please check debug output for more informations.
ps: د لازیاتو معلوماتو لپاره کړاوتمبونه چک کړئ

en: Plot
ps: ټوټه

en: Polish
ps: پولنډي

en: Poor
ps: ناچیز

en: Portuguese
ps: پرتګالي

en: Programmers
ps: پروګرام لیکونکي

en: Rating
ps: کچونه

en: Record updated
ps: ټیکلی نوی شو

en: Region
ps: سیمه

en: Region 0 (No Region Coding)
ps: صفر سیمه(د کوډینګ ناسیمه)

en: Region 1 (United States of America, Canada)
ps: ۱ سیمه(د امریکا متحده ایالات،کاناډا)

en: Region 2 (Europe,including France, Greece, Turkey, Egypt, Arabia, Japan and South Africa)
ps: ۲ سیمه(اروپا، فرانسه،یونان،ترکیه،مصر،عربی ممالک،جاپان او جنوبي افریقا شامل هیوادونه)

en: Region 3 (Korea, Thailand, Vietnam, Borneo and Indonesia)
ps: ۳  سیمه(کوریا،ټایلنډ،ویتنام،بوزنیا او اندونیزیا)،

en: Region 4 (Australia and New Zealand, Mexico, the Caribbean, and South America)
ps: ۴ سیمه(استرالیا،نوی زیلاند،مکسیکو،کارابین،او جنوبی امریکا)

en: Region 5 (India, Africa, Russia and former USSR countries)
ps: ۵ سیمه(هند،افریقا،روسیه او د پخوانۍ روسیې هیوادونه)

en: Region 6 (Popular Republic of China)
ps: ۶ سیمه(جمهوریت خلق چین)

en: Region 7 (Reserved for Unspecified Special Use)
ps: ۷ سیمه(د نا څرګنده ځانګړي کارونې لپاره ځانګړي شوي)

en: Region 8 (Airlines/Cruise Ships)
ps: ۸ سیمه(هوايي کرښې/د بیړیو څارن ځای)

en: Restore Griffith backup
ps: د Griffith شاتړ بیا زیرمه کول

en: Return Date
ps: راستنیدا نیټه

en: Running Time
ps: د ځغلېدو وخت

en: Runtime
ps: د سرته رسیدو وخت

en: Russian
ps: روسي

en: Save Griffith backup
ps: د Griffith شاټړ وساتئ

en: Searching
ps: پلټل کيږي

en: Seen it
ps: دا لیدل شوی وو

en: Select image
ps: انځور وټاکی

en: Simplified Chinese
ps: ساده شوی چینايي

en: Single Side, Dual Layer
ps: یوازې اړخ،غبرګ پوړ

en: Single Side, Single Layer
ps: یوازې اړخ،یوازې پوړ

en: Site
ps: ځای

en: Slovak
ps: سلواکي

en: Sorry. A connection error has occurred.
ps: وبخښئ. د اړیکو یوه تیروتنه پیښه شوه

en: Sorry. This movie is listed but has no poster available at Amazon.com.
ps: وبخښئ. دا فلم لیست شو ولې په Amazon.com کې ورته کومه خبرتیا ونه موندل شوه

en: Spanish
ps: هسپانوي

en: Studio
ps: سټوډیو

en: Subtitle format
ps: د فرعي سرلیک شکل

en: Swedish
ps: سویډني

en: This is the from e-mail address that should be used to all outgoing e-mail. You want to include your own e-mail address here probably.
ps: دا د بریښنالیک پتې لخوا دی چې د وتونکو بریښنالیکونه لپاره کارول کیږي،احتمالاُ تاسو کولای شئ چې خپل شخصي بریښنالیک پته دلته ځای پرځای کړئ

en: This item is in use.
    Operation aborted!
ps: دا توک کارول کیږي:چلښت زیانمن شو

en: This movie has been loaned to
ps: دا فلم .... ته پور شو

en: This name is already in use!
ps: دا نوم کارول شوی

en: This person has data in the loan history. This data will be erased if you continue.
ps: دې کس په پخواني پور کې معلومات درلودل. که چیرې مخته لاړ شئ نو دا معلومات به پاک شي

en: This person has loaned films from you. Return them first.
ps: دغه کس له تاسو څخه فلمونه پور کړي، لمړی هغه راوړئ

en: This person has no e-mail address defined.
ps: دا کس کوم ټاکلی بریښنالیک نه لري

en: This program is released under the GNU
ps: دا پروګرام د GNU پر بنسټ خپور شو

en: Title
ps: سرليک

en: Trailer
ps: څکند،غزند

en: Turkish
ps: ترکي

en: Type
ps: ډول

en: Url:
ps: URL

en: Use this entry to define the SMTP server you want to use to send e-mails. On *nix systems, 'localhost' should work. Alternatively, you can use your Internet Service Provider's SMTP server address.
ps: دا ننوت د د SMTP د ټاکلو لپاره وکاروئ تر څو خپل بریښنالیک ولیږئ .په nix systems کې کیدای شي لوکل هاسټ کار وکړي.تاسوکولای شئ د بل اختیار په ډول خپل د انټرنیټ د برابروونکي SMTP سرور پته وکاروئ

en: Video codec
ps: ويډیو کوډکه

en: Volume
ps: ډکون

en: Wait a moment
ps: یوه شیبه تم شئ

en: Year
ps: کال

en: You can't delete movie while it is loaned.
ps: د پور پر مهال نشئ کولای کوم فلم له منځه یوسئ

en: You have no movies in your database
ps: تاسوپخپل معلوماتي بانک کې کوم فلم نه لرئ

en: You have seen all films in your collection!
ps: تاسو پخپله ټولګه کې ټول فلمونه وکتل

en: You haven't seen
ps: تاسو نه دي لیدلي

en: You should fill the original title
    or the movie title.
ps: ښایي تاسو اصلي او یا هم د فلم سرلیک ډک کړئ

en: You should fill the person name
ps: ښایي تاسو د کس نوم ډک کړئ

en: Your database is most probably in SQLite2 format, please convert it to SQLite3
ps: ډیر امکان لري چې ستاسو معلوماتي بانک SQLite2 بڼه ولري، مهرباني وکړئ او هغه SQLite3 ته واړوئ

en: commentary
ps: یو لړ تبصرې

en: dubbing
ps: پیښې

en: lector
ps: ښوونکی

en: login failure
ps: د ننوتو تیروتنه

en: subtitles
ps: فرعي سرلیکونه
